سیستمهای GPS
جی‌پی‌اس یا سیستم موقعیت‌یاب جهانی (Global Positioning Systems)، یک سیستم راهبری و مسیریابی ماهواره‌ای است که از شبکه‌ای با حداقل ۲۴ ماهواره تشکیل شده است. جی‌پی‌اس در ابتدا برای مصارف نظامی تهیه شد ولی از سال ۱۹۸۰ استفاده عمومی آن آزاد و آغاز شد. خدمات این مجموعه در هر شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از کره زمین در تمام شبانه‌روز در دسترس است. متدوالترین نوع استفاده از GPS در صنعت حمل و نقل و امور شخصی می باشد.
رديابي خودروها براي بخش‏هاي خاص، كاربردهاي ويژه‏اي دارد به عنوان مثال ناوگان تجاري، اتوبوس‏هاي بين شهري و درون شهري، سرويس‏هاي تاكسيراني درون شهري و سرويس‏هاي تعميراتي و... مجهز به GPS در هر لحظه در مراكز مربوطه تحت كنترل می باشند. اين كنترل شامل سرعت مجاز، مدت رانندگي مجاز، يافتن خودروهاي مسروقه، مكاني يابي خودروهاي تصادفي و معيوب و... است. خودروهاي پليس ، اورژانس، آتش نشاني، خدماتي نيز می توانند با بهره گیری از این سیستم ها علاوه بر نظارت بر عملکرد ناوگان با اطلاع از موقعیت لحظه ای هر خودرو فرآیند اعزام خودرو به محل‏هاي مورد نظر را سرعت بخشند.
امروزه از GPS های شخصی به صورت گسترده در ورزش، مسافرت، مراقبت از کودکان، مراقبت از حیوانات خانگی و ... استفاده می شود. در بسیاری از کشورها از GPS های شخصی به منظور کنترل و مراقبت کودکان، معلولین ذهنی، مبتلایان به آلزایمر و سالمندان استفاده می شود برخی از این GPS ها به مانند یک ساعت مچی طراحی شده اند و دارای سنسورهایی با حساسیت بالا می باشند که در صورت بروز حوادثی نظیر برخورد شدید، سقوط از ارتفاع و تصادف هشدارهای لازم را به مراکز تعیین شده ارسال می کنند. همچنین برخی از این سیستم ها قابلیت ذخیره سازی شماره تلفن های اضطراری را دارند تا در صورت بروز حادثه فرد مذکور با فشردن یک کلید با شماره تلفن اختصاص داده شده مکالمه صوتی برقرار کند.
شرکت صنعت گستران عارف با بهره گیری از متخصصین توانمند و همکاری با چندین شرکت معتبر بین المللی آماده ارائه محصولات و راه حل های خود با بالاترین کیفیت و معقولترین قیمت می باشد.
بدیهی است اطلا عات موجود در سایت به جنبه عمومی موضوع اختصاص دارد و در صورت نیاز سازمانها و شرکتهای محترم پروپوزالها و طرحهای تجاری تخصصی تر می تواند ارائه گردد.
لیست محصولات
N-380 (ردیاب و رهیاب خودرویی)

T-365 (ردیاب غیر همزمان)

S-911-HC (ردیاب شخصی ویژه بیمارن و سالمندان)

StarFinder-Lite (ردیاب خودرویی)
© 2008-2010, Aref Industry Extenders Co, Ltd.